Suche tynki w Katowicach

Suche tynki: oferta dla mieszkańców Katowic

Jeśli jesteś mieszkańcem Katowic albo po prostu chcesz zlecić prace remontowe związane z kładzeniem suchych tynków w Katowicach, zapoznaj się z ofertą, którą dla Ciebie przygotowaliśmy.

Suchy Tynki Katowice - czym jest i w jaki sposób różni się od tynku tradycyjnego?

Suchy tynk to nic innego jak okładzina, którą przytwierdza się do ścian znajdujących się wewnątrz danego pomieszczenia. Wykańczanie ścian z jego pomocą umożliwia wyrównywanie ich powierzchni, a mocowanie płyt kartonowo-gipsowych, bo o nich mowa (chociaż są również inne rodzaje, ale o tym za chwilę), odbywa się za pomocą specjalnego kleju. Można również montować płyty, przykręcając je do stelaży drewnianych lub stalowych czy łączyć je z powierzchniami za pomocą specjalnych łączników.

Czym różnią się zatem suche tynki od tradycyjnych rynków mokrych?

Po pierwsze: powierzchnia płyt kartonowo-gipsowych jest twardsza od powierzchni, jaką otrzymujemy przy stosowaniu tradycyjnego tynku. Płyty są bardziej odporne na zarysowania od miękkiego tynku mokrego.

Po drugie: pod suchym tynkiem można poprowadzić rury czy kable.

Po trzecie: zdecydowanie szybciej montuje się płyty kartonowo-gipsowe niż rozprowadza się mokry tynk.

Po czwarte: wyłożone płytami powierzchnie stają się absolutnie równe i są gotowe do malowania od razu.

Suchy tynk Katowice: rodzaje płyt

Zanim wybierze się odpowiedni rodzaj płyt, trzeba będzie się zastanowić nad ich przeznaczeniem, czyli: jakie będzie pomieszczenie, w którym zostaną umieszczone.

Płyty kartonowo-gipsowe typu A

Płyty o gipsowym rdzeniu, obleczonym z obu stron twardym kartonem. Nadają się do pomieszczeń, gdzie wilgotność nie przekracza 70%.

Płyty kartonowo-gipsowe typu F

Od poprzednich różni je rdzeń. Jest zbrojony siatką z włókna szklanego lub włóknami szklanymi znajdującymi się w masie gipsowej. Dłużej zachowują nośność w przypadku pożaru.

Płyty kartonowo-gipsowe typu H2

Ich rdzeń nasączony jest substancją, która zapobiega gromadzeniu się cząsteczek wody w gipsie, a karton zawiera środek przeciwgrzybiczny, dlatego ten rodzaj płyt nadaje się do pomieszczeń, w których wilgotność może przekroczyć 70% na dziesięć godzin. Nie może jednak przekroczyć 85%.

Płyty gipsowo-włóknowe

Produkowane są z gipsu i z włókien celulozowych. Są mocniejsze od kartonowo-gipsowych i bardziej odporne na ogień i wilgoć. Spoin między płytami nie gipsuje się, a wypełnia specjalnym klejem.

Płyty cementowo-gipsowe

Produkowane są z cementu, który zbroi się włóknem szklanym (siatka lub rozproszone włókna organiczne). Są odporne na wodę, na ogień. Twarde i ciężkie dobrze izolują akustycznie. Stosowane do wykańczania łazienek i innych pomieszczeń o dużej wilgotności.

Nasza oferta

Oferujemy Ci montaż okładzin ścian wewnętrznych za pomocą przytwierdzania płyt za pomocą kleju bezpośrednio na mur, z pomocą rusztu czy na kołkach z tarczą.

Robimy to profesjonalnie, bez niespodzianek, szybko, efektywnie i efektownie. Z nami będziesz zadowolony, bo sam wybierasz, jaki rodzaj tynku pasuje Ci najlepiej. A jeśli nie wiesz - doradzimy i zajmiemy się wszystkim tak, abyś był w pełni zadowolony z efektu!

renovation-old-house-fireplace-paneling-